Rzetelna Firma - Licencja KNF pod nr. RPK000636

Leasing bez BIK, BIG i KRD
Jak to wygląda w praktyce?

Historia kredytowa pozwala określić, czy w przeszłości regularnie spłacaliśmy zobowiązania. Leasing bez BIK i innych baz pozwala na uzyskanie finansowania, bez sprawdzania historii kredytowej przez leasingodawcę.

Leasing na start, samochodu lub ciągnika siodłowego, może okazać się kluczowym elementem prowadzenia biznesu, który pozwoli na ograniczenie wydatków firmy do minimum.

Mimo głęboko zakorzenionej opinii, leasing bez BIG można uzyskać w niskiej cenie i na korzystnych warunkach. Jest to uzależnione od kilku czynników, które przedstawimy w poniższym wpisie.

Gdzie firmy leasingowe szukają informacji o potencjalnym leasingobiorcy?

 
Leasing samochodu to poważny krok w rozwoju biznesu, a niemal każda firma leasingowa sprawdza, czy leasingobiorca ma możliwość regularnej spłaty rat za leasing.

W Internecie dostępnych jest kilkanaście różnych baz historii kredytowej. Najczęściej, firmy leasingowe sprawdzają historię w trzech najpopularniejszych bazach:
 

  • Biuro Informacji Gospodarczej ( BIG ) - to baza danych w której stale gromadzone są zobowiązania kredytowej osób prywatnych oraz firm. W bazie BIK znajdują się negatywne ( opóźnienia w spłacie rat ), jak i pozytywne wpisy związane z kredytami ( raty regulowane na czas )

 

  • Krajowy Rejestr Długów ( KRD ) - jest to spis firm, które zalegają z płatnościami wobec innych firm. Znajdują się w niej wyłącznie podmioty gospodarcze.

 

  • Biuro Informacji Kredytowej ( BIK ) - ich zadaniem jest gromadzenie, integrowanie oraz udostępnianie danych, które dotyczą historii kredytowej wszystkich klientów banków.


Leasing bez BIG dotyczy przede wszystkim Biura Informacji Kredytowej. Z kolei KRD dotyczy głównie dłużników firmowych, którzy zalegają z płatnościami wobec innych firm.
 

Leasing bez BIK, BIG oraz KRD a zła historia kredytowa

 
Wpisy w bazach BIG czy KRD są widoczne, nawet wiele lat po uregulowaniu danego zobowiązania. Szczególnie długo widnieją wpisy, które dotyczą wielomiesięcznych opóźnień w płatnościach. Może to wpłynąć na wydanie negatywnej decyzji leasingowej.

Jednak nie wszyscy leasingodawcy przekreślają szansę klienta na uzyskanie finansowania.

 

Zasady udzielania leasingu przy negatywnej historii kredytowej:
 

1. Zanim zaczniesz szukać finansowania, możesz upewnić się czy widniejesz we wszystkich bazach dłużników. Może okazać się, że dana firma leasingowa nie sprawdza kluczowej dla Ciebie bazy dłużników.

2. Firmy leasingowe poszukują klientów, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązania. Niektóre z nich mają luźniejszą politykę dotyczącą opóźnień w płatnościach. To komfortowe uczucie kiedy wiesz, że możesz spóźnić się kilka dni ze spłatą raty.

3. Niektóre firmy leasingowe udzielają leasingu bez BIG, nawet go wcześniej nie sprawdzając. Dzięki temu możesz uzyskać korzystną ofertę na tani leasing na start z niską ratą i dogodnymi warunkami spłaty. Na szybki, pozytywny wniosek leasingowy mogą liczyć firmy, które od kilku lat funkcjonują na rynku. Leasing dla nowych firm to bardziej skomplikowana sprawa, gdyż gorzej wypadają w ocenie ryzyka finansowania.

4. Firmy leasingowestarają się zabezpieczyć spłatę. Leasing bez BIG udziela się osobom, które posiadają majątek prywatny. Wtedy cała procedura jest znacznie przyspieszona, nawet przy negatywnej historii kredytowej.

Przedmioty finansowania leasingu bez BIG i KRD

 

Leasing tego rodzaju można zastosować do ograniczonej ilości przedmiotów leasingu.
 

Co można sfinansować w leasingu bez BIG i KRD?
 

  • samochody osobowe i dostawcze
  • ciągniki siodłowe i naczepy
  • inne pojazdy
  • maszyny przemysłowe
  • linie produkcyjne
  • maszyny rolnicze , ciągniki rolnicze , kombajny


W przypadku sprzętów wyposażenia biura, oprogramowania, komputerów i innych przedmiotów trudno zbywalnych, firmy leasingowe niechętnie udzielają finansowania. Zazwyczaj wtedy dokładnie sprawdzają historię kredytową w BIG lub/i KRD.

Zostaw kontakt, aby otrzymać indywidualną ofertę lub zadzwoń:

665 955 515

Zapoznałam/-em się z treścią Polityki prywatności oraz akceptuję ich treść.

Zobacz również:
Proste i szybkie procedury przyznawania kredytów i pożyczek

1. Zostaw kontakt lub zadzwoń do Doradcy
2. Podaj dane w celu sporządzenia wniosku
3. Poczekaj 15 minut na kontakt telefoniczny Doradcy Bankowego
4. Uzyskaj informację o indywidualnej decyzji kredytowej
5. Zatwierdź warunki umowy
6. Poczekaj na przyjazd naszego przedstawiciela do domu z umową kredytową
7. Podpisz umowę i dołącz wymagane dokumenty do umowy
8. Kredyt zostanie uruchomiony w dniu następnym po podpisaniu umowy na konto osobiste kredytobiorcy wskazane w umowie kredytowej .