Rzetelna Firma - Licencja KNF pod nr. RPK000636

Leasing zwrotny
Uwolnij uśpiony kapitał

Leasing zwrotny jest zupełnie inna formą finansowania niż tradycyjny leasing. Głównym jego celem jest zwiększenie kapitału obrotowego, który przedsiębiorstwo "uwalnia" ze składników majątku. Efektem jest uzyskanie środków na dalsze inwestycje i możliwość dalszego użytkowania przedmiotu leasingu. 

Na czym polega leasing zwrotny?

Leasing zwrotny  to wyjątkowy rodzaj umowy, która błyskawicznie zwiększa płynność finansową przedsiębiorstwa. Zachowanie płynności finansowej to absolutna podstawa poprawnego funkcjonowania firmy. 

Zdarzają się sytuacje, które wymagają dodatkowych środków finansowych, które można uzyskać na dwa sposoby - kredyt lub leasing zwrotny. Druga opcja pozwala uzyskać środki ze sprzedaży środków trwałych, którymi dysponuje firma. 

Właściciel przedsiębiorstwa sprzedaje środki trwałe firmie leasingowej, która przejmuje prawo własności nad pojazdami lub maszynami. Właściciel otrzymuje za to gotówkę na inwestycję lub inne potrzeby. 

Wyjątkowość leasingu zwrotnego polega na tym, że właściciel firmy dalej może prowadzić swój biznes i korzystać ze sprzedanych pojazdów, maszyn czy innych środków trwałych. 

Najpopularniejsze formy leasingu zwrotnego:

- leasing zwrotny maszyn
- leasing zwrotny samochodu ciężarowego
- leasing zwrotny samochodu osobowego

- leasing zwrotny pojazdów rolniczych : ciągników , maszyn, kombajnów

Poza tym istnieje wiele, innych rodzajów leasingu zwrotnego, a między innymi sprzętu komputerowego czy nawet nieruchomości. 

 

Leasing zwrotny - prosty przykład

Na czym polega leasing zwrotny w praktyce? Postaramy się to wyjaśnić na prostym przykładzie , który rozjaśni wszelkie wątpliwości!

1. Klient prowadzi firmę i jest właścicielem samochodu lub dowolnego innego pojazdu. Okazało się, że natychmiast musi przeprowadzić kosztowną modernizację w firmie. 

2. Trafia na informację o leasingu zwrotnym i udaje się do firmy Leasingowej w celu omówienia szczegółów transakcji. 

3. Krótka rozmowa pozwala ustalić wszystkie szczegóły, a Klient podpisuje umowę leasingu zwrotnego. Na jej mocy sprzedaje swój samochód firmie Leasingowej, który z kolei oddaje mu go w leasingu.

4. Dzięki temu Klient uzyskuje niezbędne środki na nową inwestycję czy modernizację, jednocześnie nie musi martwić się o dojazd do pracy. Dzięki leasingowi Klient  może dalej korzystać z firmowego samochodu.

5. Po spłaceniu ostatniej raty, Klient może wykupić przedmiot leasingu, bądź ponownie skorzystać z leasingu zwrotnego i uzyskać środki na dalszy rozwój firmy. 

Leasing zwrotny samochodu, pojazdu i maszyn rolniczych

Leasing zwrotny zwiększa płynność finansową firmy, dzięki sprzedaży środków trwałych, urządzeń, sprzętu, pojazdów czy nieruchomości. Przedsiębiorstwo, które skorzystało z oferty leasingu zwrotnego korzysta ze wszystkich zalet zwyczajnego leasingu, który jest doskonałym rozwiązaniem pod względem podatkowym i kapitałowym. 

Leasing zwrotny jest szczególnie opłacalny dla przedsiębiorstw, które podsiadają środki trwałe o wysokiej wartości. To pozwala na zwiększenie kapitału obrotowego poprzez wykorzystanie leasingu zwrotnego. To prosty sposób na pozyskanie środków na nowe inwestycje, rozwój firmy i inne wydatki w każdym sektorze biznesu. 

Zostaw kontakt, aby otrzymać indywidualną ofertę lub zadzwoń:

665 955 515

Zapoznałam/-em się z treścią Polityki prywatności oraz akceptuję ich treść.

Zobacz również:
Proste i szybkie procedury przyznawania kredytów i pożyczek

1. Zostaw kontakt lub zadzwoń do Doradcy
2. Podaj dane w celu sporządzenia wniosku
3. Poczekaj 15 minut na kontakt telefoniczny Doradcy Bankowego
4. Uzyskaj informację o indywidualnej decyzji kredytowej
5. Zatwierdź warunki umowy
6. Poczekaj na przyjazd naszego przedstawiciela do domu z umową kredytową
7. Podpisz umowę i dołącz wymagane dokumenty do umowy
8. Kredyt zostanie uruchomiony w dniu następnym po podpisaniu umowy na konto osobiste kredytobiorcy wskazane w umowie kredytowej .