Zostaw kontakt:

Zadzwoń teraz:

Leasing dla nowych firm - "Na Start"!

Zacznij z nami swoją przygodę. Przedsiębiorca, która rozpoczyna działalność gospodarczą i nie posiada historii finansowej, może uzyskać leasing dla nowych firm. Nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności!

Leasing dla nowych firm

Jesteśmy jednym  z niewielu leasingodawców, którzy udzielają finansowania już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. W naszej ofercie znajdziecie również leasing bez BIG i KRD.

Leasing samochodu lub innego pojazdu dla nowych firm jest możliwy, jednak wymaga przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń, wyników finansowych poprzedniej firmy lub własnych przychodów. Te wymagania dotyczą nowych działalności, które jeszcze nie przynoszą żadnych dochodów.

Jeżeli nowa firma nie spełnia warunków, zobowiązana jest do przedstawienia zabezpieczeń, które będą podstawą do udzielenia leasingu:

  • poręczenie innej firmy lub osoby prywatnej
  • gwarancja odkupu od dostawcy
  • hipoteka na posiadaną nieruchomość
  • przewłaszczenie osobistego majątku
  • inne, indywidualne ustalenia

Większość firm leasingowych nie udziela finansowania dla nowych firm. Jednak w przypadku przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń, firma może zdecydować się na udzielenie finansowania.

Najczęstszym przedmiotem leasingu są pojazdy, nie tylko osobowe, ale również dostawcze, ciężarowe czy specjalistyczne maszyny. Zasady leasingu różnią się, w zależności od wartości i celu użytkowania sprzętu.

  • Leasing samochodu osobowego i dostawczego

Najłatwiej uzyskać leasing na nowe, używane oraz poleasingowe samochody osobowe oraz dostawcze do 3,5T. Wystarczy przedstawić dowód osobisty oraz podstawowe dane działalności gospodarczej. Wpłata własna dla nowych firm jest dosyć wysoka i może wynosić około 15-20%, w zależności od czasu prowadzenia własnej działalności i przychodów.

  • Leasing ciągnika siodłowego i pojazdu ciężarowego oraz rolniczych

Leasingu na pojazdy użytkowe udziela się firmom, które prowadzone są co najmniej od 6 miesięcy i generują przychody. Niektórzy leasingodawcy proponują finansowanie firmom, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Dodatkowym atutem jest dotychczasowe doświadczenia właściciela firmy w danej branży i zabezpieczenie leasingu majątkiem własnym.

Firmy leasingowe mogą udzielić finansowania, na podstawie wcześniejszych umów z kontrahentami.

  • Maszyny i inne urządzenia produkcyjne

Linie produkcyjne czy maszyny to wysoce wyspecjalizowany sprzęt, który może stać się przedmiotem leasingu. W tym przypadku, działalność gospodarcza musi mieć co najmniej 6-miesięczną historię i generować przychody.

Dodatkowym wymogiem jest przedstawienie dokumentów finansowych, które potwierdzą przychody firmy i zdolność kredytową leasingobiorcy.

Leasing dla nowej firmy bez wpłaty własnej. Czy to możliwe?

Większość firm leasingowych nie udzieli finansowania bez wpłaty własnej. Głównie dlatego, że istnieje duże ryzyko niewypłacalności nowej firmy.

Nowe firmy są zobowiązane do uiszczenia wpłaty własnej (tzw. czynsz inicjalny), najczęściej w wysokości od 10% do 20%. Można uniknąć konieczność uiszczenia wpłaty własnej, poprzez odpowiednie zabezpieczenie leasingu (nieruchomość lub inne środki trwałe).

Jak wygląda leasing dla spółki z o.o.?

Spółki kapitałowe oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są wnikliwie weryfikowane przez firmy leasingowe, zanim zostanie udzielone im finansowanie. Osobowość prawna spółek, zarząd i wspólnicy zostają gruntownie sprawdzeni pod kątem negatywnej historii finansowej i kredytowej.

Udzieleni finansowanie zależy od indywidualnej oceny ryzyka leasingu. Spółka z o.o. może być rozwinięciem indywidualnej działalności i naturalnym następstwem rozwoju biznesu. W tym przypadku ocena ryzyka będzie bardziej korzystna, niż dla spółek tworzonych od zera.

Poręczenie leasingu to jeden z podstawowych wymogów, które stawia się wobec spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. To podstawowe zabezpieczenie, które umożliwia leasingodawcy odzyskanie środków w przypadku niewypłacalności.

Zadzwoń i sprawdź jakie warunki finansowania możesz otrzymać.