Zostaw kontakt:

Zadzwoń teraz:

Pożyczka bez BIK i KRD dla Rolników

Posiadasz nowy lub starszy pojazd, ciągnik, maszyny lub urządzenia. Podpisz umowę leasingu, a otrzymasz za nią gotówkę na dowolny cel. Uwolnij uśpiony kapitał i rozwijaj swoją Firmę lub Gospodarstwo Rolne. Uwaga ! W przypadku jeżeli sprzęt lub pojazd nadal jest w kredycie lub leasingu spłacimy go, a różnicę gotówki od wartości rynkowej sprzętu wypłacimy do Twojej dyspozycji.

Uwolnij uśpiony kapitał

Leasing zwrotny jest zupełnie inna formą finansowania niż tradycyjny leasing. Głównym jego celem jest zwiększenie kapitału obrotowego, który przedsiębiorstwo „uwalnia” ze składników majątku. Efektem jest uzyskanie środków na dalsze inwestycje i możliwość dalszego użytkowania przedmiotu leasingu. 

Na czym polega leasing zwrotny?

Leasing zwrotny  to wyjątkowy rodzaj umowy, która błyskawicznie zwiększa płynność finansową przedsiębiorstwa. Zachowanie płynności finansowej to absolutna podstawa poprawnego funkcjonowania firmy. 

Zdarzają się sytuacje, które wymagają dodatkowych środków finansowych, które można uzyskać na dwa sposoby – kredyt lub leasing zwrotny. Druga opcja pozwala uzyskać środki ze sprzedaży środków trwałych, którymi dysponuje firma. 

Właściciel przedsiębiorstwa sprzedaje środki trwałe firmie leasingowej, która przejmuje prawo własności nad pojazdami lub maszynami. Właściciel otrzymuje za to gotówkę na inwestycję lub inne potrzeby. 

Wyjątkowość leasingu zwrotnego polega na tym, że właściciel firmy dalej może prowadzić swój biznes i korzystać ze sprzedanych pojazdów, maszyn czy innych środków trwałych. 

Najpopularniejsze formy leasingu zwrotnego:

– leasing zwrotny maszyn
– leasing zwrotny samochodu ciężarowego
– leasing zwrotny samochodu osobowego
– leasing zwrotny pojazdów rolniczych : ciągników , maszyn, kombajnów

Poza tym istnieje wiele, innych rodzajów leasingu zwrotnego, a między innymi sprzętu komputerowego czy nawet nieruchomości. 

Leasing zwrotny - prosty przykład

Na czym polega leasing zwrotny w praktyce? Postaramy się to wyjaśnić na prostym przykładzie , który rozjaśni wszelkie wątpliwości!

1. Klient prowadzi firmę i jest właścicielem samochodu lub dowolnego innego pojazdu. Okazało się, że natychmiast musi przeprowadzić kosztowną modernizację w firmie. 

2. Trafia na informację o leasingu zwrotnym i udaje się do firmy Leasingowej w celu omówienia szczegółów transakcji. 

3. Krótka rozmowa pozwala ustalić wszystkie szczegóły, a Klient podpisuje umowę leasingu zwrotnego. Na jej mocy sprzedaje swój samochód firmie Leasingowej, który z kolei oddaje mu go w leasingu.

4. Dzięki temu Klient uzyskuje niezbędne środki na nową inwestycję czy modernizację, jednocześnie nie musi martwić się o dojazd do pracy. Dzięki leasingowi Klient  może dalej korzystać z firmowego samochodu.

5. Po spłaceniu ostatniej raty, Klient może wykupić przedmiot leasingu, bądź ponownie skorzystać z leasingu zwrotnego i uzyskać środki na dalszy rozwój firmy. 

Leasing zwrotny samochodu, pojazdu i maszyn rolniczych

Leasing zwrotny zwiększa płynność finansową firmy, dzięki sprzedaży środków trwałych, urządzeń, sprzętu, pojazdów czy nieruchomości. Przedsiębiorstwo, które skorzystało z oferty leasingu zwrotnego korzysta ze wszystkich zalet zwyczajnego leasingu, który jest doskonałym rozwiązaniem pod względem podatkowym i kapitałowym. 

Leasing zwrotny jest szczególnie opłacalny dla przedsiębiorstw, które podsiadają środki trwałe o wysokiej wartości. To pozwala na zwiększenie kapitału obrotowego poprzez wykorzystanie leasingu zwrotnego. To prosty sposób na pozyskanie środków na nowe inwestycje, rozwój firmy i inne wydatki w każdym sektorze biznesu. 

Zadzwoń i sprawdź jakie warunki finansowania możesz otrzymać.